Anotācijas

Spread the love

 

DĀMU PARADĪZE

Nacionālais filmu festivāls LIELAS KRISTAPS

Rīga Eiropas galvaspilsēta 2014

Filmu studija KINOLATS

scenārija autore un režisore Ilona Brūvere

© 2014

Nacionālā filmu festivāla LIELAIS KRISTAPS programma piedāvā atkārtotu, dokumentālās filmas DĀMU PARADĪZE seansu. Filma sniedz ieskatu Rīga Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 desmit izrāžu cikla DĀMU PARADĪZE norisē, kas aptver laika posmu no 1900. līdz 2000. gadam kustīgās bildēs uz ekrāna un skatuves, stāstot par Eiropas modes vēsturi. Izrādes materiālus papildina intervijas ar tērpu māksliniekiem un aktieriem. Izrādēs piedalās piecdesmit teātra un seriālu aktieri, kā arī piecpadsmit tērpu mākslinieki. Filmā skatītāju sagaida tikšanās ar Eiropas izklaides industrijā pazīstamām vēsturiskām personībām. Katras izrādes skatuviskajai un ekrāna darbībai filmā veltītas desmit minūtes, aicinot māksliniekus komentēt darbu pie apjomīgā izrāžu cikla, kur aktieri iejūtas dažādos skatuves un ekrāna tēlos vienas izrādes un filma laikā.

DĀMU PARADĪZE izseko katras pagājušā gadsimta desmitgades sabiedrības domāšanas veidam, priekšstatiem par skaisto un muzikālajai gaumei. Ansamblī iesaistīti dažādu Latvijas teātru un populāri seriālu aktieri.

Filma stāsta par DĀMU PARADĪZES nakts izrādēm, kas veidotas kā izklaidējošu iestudējumu cikls, iestudējot nelielas bufonādes ainiņas par modes vēstures tēmu. Spilgtu gadsimta personību raksturos uz skatuves iejutīsies Andris Bulis, Juris Jope, Ieva Pļavniece, Marta Ančevska, Jūlija Ļaha, Alise Polačenko, Ieva Aleksandrova – Eklone, Māris Bezmers, Andris Gross un Mārtiņš Brūveris.

Galvenais scenogrāfijas elements visos desmit DĀMU PARADĪZES uzvedumos un filmā ir kinoekrāns, sniedzot melnbaltā kino arhīva klātbūtnes sajūtu. Skatuves materiālā filmējušies tādi skatītāju iemīļoti mākslinieki kā Egīls Melbārdis, Jānis Āmanis, Ligita Skujiņa, Marija Bērziņa, Artūrs Dīcis , Raimonda Vazdika u.c.

Enciklopēdiski izzinošais komentārs, kas pavadīs modes ainiņas uz ekrāna un skatuves izskanēs Ģirta Ķestera, Kristīnes Nevarauskas, Mārtiņa Vilsona, Andra Freidenfelda, Indras Rogas, Ivara Auziņa, Sandras Kļaviņas un citu balsīs. DĀMU PARADĪZE piedāvās tērpu mākslinieku konkrētā laika interpretācijas Anna Heinrihsones, Ivetas Šurmas, Daces Krieviņas, Kristiānas Dimiteres, Ievas Veitas, Sandras Silas, Roberta Krauzes, Elitas Patmalnieces un Natālijas Jansones tērpos uz skatuves, kinoekrānā Laiku ieskicējot arī Žanetes Auziņas, Rūtas Kuplās, Indras Salcēvičas, Vitas Radziņas un Sabīnes Grozas kostīmos. Deju horeogrāfi- Regīna Kaupuža un Ilja Vlasenko, kino operatore- Elīna Bandēna, skaņu režisors Ģirts Bišs, galvenais video operators- Guntis Lēmanis un ekrāna režisore Ilona Brūvere. Galvenā grimētāja Baiba Grīna, uzvedumu cikla scenāriju autore un režisore Ilonas Brūvere. Producents Filmu studija KINOLATS. Projekta kuratore Diāna Čivle. Skatuves scenogrāfs Kristaps Skulte. Filmas izpildproducents Mārcis Gulbis. DĀMU PARADĪZES izrādes izseko Eiropas modes attīstībai līdz par 2000. gadam. Filma sniedz ieskatu šai apjomīgajā skatuves un ekrāna darbā.

Es nemīlu aukstumu, saka modes pasaules karaliene Koko Šanele . Mana mīlestība nav balta, bet koša. Kā tinte, kas atvesta no Ķīnas. Man patīk tajā noraudzīties. Un es zīmēju ar otu Gaismu un Ēnu. Šai krāsai grūti pretoties, tāpat kā naktij, kas nesniedz atbildes uz jautājumiem, bet stāsta par noslēpumiem.

Materiālu sagatavoja Matīss Rutks. Kants Komunikācijas

Publicitātes foto Dārta Romānova/ Imants Pakalnietis/ Valdis Ošiņš